Duelo de noveles en Córdoba

El Pescados Rubén Burela FS continúa con la intensa recta final de 2019. Después de Copa del Rey y liga, afrontará mañana el tercer partido en menos de siete días. Será con la penúltima jornada de Primera antes del ecuador y un agotador desplazamiento, con duelo de noveles en la élite, frente a Córdoba Patrimonio (21.00 horas) en el Vista Alegre andaluz Leer más

Northside Skatepark de Arteixo acolleu a cuarta proba do circuito galego

A cuarta proba do circuito galego de Skate decidiu os campións das categorías dende sub 6 ata sub 18. O evento tivo lugar este fin de semana nas instalacións de Northside Skatepark en Arteixo, organizado polo clube La Madriguera e a Federación Galega de Patinaxe e na que colaboraron a Xunta de Galicia e Fundación Deporte Galego.

Trala celebración dun Open de Minirampa, tivo lugar a entrega de premios, a que acudiu en representación da Federación Galega de Patinaxe o vicepresidente Julio Parga, a concelleira de deportes de Arteixo Purificación Zas e Óscar Vales, propietario de Vazva, patrocinador do evento.

 

Trala disputa das catro probas (Viejo Lobo, Northside, Ws e La Madriguera) estos foron os podios nas diferentes categorías e os campións galegos das mesmas.

 

 

Categoría sub 6

 

1.Bieto Rodríguez Álvarez (WS)

 

  1. Brais Preito González (La Madriguera)

 

  1. Roque Dellano (Northside)

 

 

 

Categoría sub 9

 

1.Lucas Cordero de Castro (Northside)

 

  1. Nicolás Fernández Carrera (Viejo Lobo)

 

  1. Pablo Ibarrez Barbosa (WS)

 

 

 

Categoría sub 12

 

1.Luis Martínez Martínez (Northside)

 

2.Valentina Planes Neira (Northside)

 

3.Rodrigo Braña (Northside)

 

 

 

Categoría sub 15 femenina

 

Violeta Martínez (Northside)

Lucía Criado (La Madriguera)

Icia Moure (Northside)

 

 

Categoría sub 15

 

1.Antón Martínez (Galifornia)

 

2.Diego Da Cuña Alonso (Galifornia)

 

3.Anxo García Riobo (Wsskateboard)

 

 

 

Categoría sub 18

 

Elijah Varela Pasaro (Northside)

Javier Martínez (Free)

Muniel Rodríguez (Galifornia)

Gran festa do atletismo en Ourense

Gran festa do atletismo base a vivida esta fin de semana na pista cuberta de Ourense onde se darían cita un total de corenta e oito equipos para a disputa da fase Final da Liga ABANCA. Coma sempre, o aspecto deportivo importante en calquer cita, viría da man de toda unha serie de valores tales como o compañeirismo, o respeto, a solidariedade e o saber compitir que convertirían a esta cita en moito máis que nunha mera
fase final. Moitos foron os xestos de deportividade que nos deixarían estes/as xovencísimas/os atletas ó longo de toda unha xornada de paixón e moito emoción tanto no terreo individual como no colectivo.
Precisamente no tocante ó apartado de resultados por equipos, cabe salientar ó club ADAS Proinor quen se imporía en todas as categorías masculinas “debutando” o Atletismo Feminino Celta no casilleiro de gañadores con nada menos que cos triunfos nas categorías Sub10 e Sub14 feminina. O Ourense Atletismo pola súa parte lograría a victoria por conxuntos na categoría Sub12 mulleres.
Cabe salientar da mesma maneira ós equipos do Atletismo Sada, Atletismo Millaraio e Vila de Cangas quenes subirían en máis dunha ocasión o pódio sen esquecer tampouco a C.D.Pinarium, Marineda, LUCUS Caixa Rural Galega e Val Miñor cuxos equipos lograrían un dos postos de honra desta Fase final da Liga ABANCA.
Noutro orde de cousas a xornada serviría para facerlle entrega e distinguir ca placa Ramón Docal 2018 á Mari Carmen Conde pola súa traxectoria como xuiza en todos estes anos. De igual modo estrearíase dous novos marcadores
electrónicos de pista, así como un novo sistema de saídas que xunto o macro control efectuado ó longo de toda o día,completarían a xornada do domingo.

 Categoría Sub10 Feminina


1º A.F.Celta 37 p.
2º C.A.Sada 35 p.
3º ADAS Proinor 29 p.

 Categoría Sub10 Masculina


1º ADAS Proinor 50 p.
2º C.D.Pinarium 37 p.
3º Ourense A. 35,5 p.

 Categoría Sub12 Masculina


1º ADAS Proinor 44 p.
2º Marineda A. 38 p.
3º Millaraio 35 p.

 Categoría Sub12 Feminina


1ª Ourense A. 46 p.
2ª A.V.Cangas 35 p.
3º. LUCUS CRG 35 p.

 Categoría Sub14 Feminina


1ª A.F.Celta 58,5 p.
2ª A.V.Cangas 51 p.
3º. A.V.Miñor 49 p.

 Categoría Sub14 Masculina


1º ADAS Proinor 54 p.
2º A.Millaraio 45,5 p.
3º C.A.Sada 41 p.

Loita galega para a selección española

Os galegos Pablo García García en -74 kg do Club de Loita Pontevedra e Damián Iglesias Vilela en -86 kg do Club de Loita Touro, foron convocados coa selección nacional absoluta, do 16 ata o 22 de Decembro, para participar na concentración internacional no INSEP de París (Francia). Esta concentración internacional, ten como principal obxectivo, continuar coa preparación dos deportistas de cara ao vindeiro ano 2020, clasificatorio para os XXOO.

Pablo García, adestra no grupo de rendemento do CGTD de Pontevedra, mentres que Damián Iglesias, fai o propio no CTD Illes Balears de Palma de Mallorca. Ambos apuran as súas opcións para os clasificatorios continentais e mundial do ano 2020, que darán acceso os XXOO de Tokio 2020.

1 41 42 43 44 45 239